XIII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich w Warszawie

by May 27, 2024News

22 maja 2024 roku odbył się XIII Kongres Transportu Publicznego i Technologii Miejskich w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To wydarzenie, zorganizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR, zgromadziło ekspertów i entuzjastów innowacji w transporcie publicznym oraz technologii miejskich.

Nie mogło na nim zabraknąć przedstawicieli Trapeze Poland. Głównym punktem naszego uczestnictwa w tym wydarzeniu było wystąpienie w sekcji plenarnej zatytułowane „Czy informacja pasażerska na pewno jest dostępna dla wszystkich? Jakie rozwiązania dla osób niewidomych i niedowidzących mogą dostarczyć systemy wspierające zarządzanie transportem publicznym w miastach”. Dyrektor Handlowy, Artur Wajchert, wraz z naszym gościem Manfredem Retka, omówili nowoczesne technologie, które mogą znacznie poprawić dostępność transportu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi.

Poza samym wystąpieniem mieliśmy stoisko w sekcji wystawców, na którym  prezentowaliśmy na żywo jak działa system o którym mówiliśmy podczas wystąpienia – INTROS. Rozwiązanie to pomaga osobom niewidomym i niedowidzącym zarówno w dotarciu do przystanku, odnalezieniu właściwego pojazdu jak również podczas samej podróży i bezpiecznego opuszczania pojazdu. Goście odwiedzający nasze stoisko mogli także zaznajomić się z innymi produktami przez nas oferowanymi, m.in. systemem do zarządzania transportem w czasie rzeczywistym – Traveller.

Kongres obfitował w inne interesujące prezentacje i debaty. Jednym z tematów było „Przewidywanie przyszłości: od szklanej kuli do sztucznej inteligencji. Jak dzięki AI zapobiegać wypadkom na drogach?”. Innym ciekawym punktem była debata na temat „Nowoczesny system biletowy – narzędzie integracji transportu publicznego”. Tematów prezentacji czy debat było znacznie więcej, dzięki temu każdy z uczestników mógł znaleźć coś interesującego.

Jak co roku, kongres okazał się owocnym wydarzeniem dla Trapeze Poland. Mieliśmy okazję pogłębić relacje z naszymi klientami, nawiązać nowe kontakty oraz wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i uczestniczyli w naszej prezentacji. Do zobaczenia na kolejnym kongresie!

easy-mile-buses
easy-mile-buses