Rozwiązania na lata 20-te XXI wieku

by Jan 28, 2020News

Nowy rok to bardzo dobra okazja do wdrażania nowych, innowacyjnych rozwiązań w transporcie publicznym. Rozpoczynające się lata 20-te XXI wieku to czas zmian, ekologii i efektywności. Poniżej przedstawiamy aktualne światowe trendy i nasze rekomendacje na 2020.

SmartInfo e-papier

Prezentuj papierowy rozkład jazdy i dynamiczną informację pasażerską na jednym ekranie. Oszczędzaj na czasie, wydruku i kosztach operacyjnych podczas wymiany rozkładów jazdy na przystankach. Ekologiczny, estetyczny i efektywny.

  • Statyczny i dynamicznym rozkład jazdy
  • Instalacja w dowolnym miejscu
  • Zdalna aktualizacja rozkładów
  • Monitoring statusu urządzenia
  • Automatyczne odświeżanie
  • Różne możliwości zasilania
  • Zapowiedzi głosowe

Bez konieczności inwestowania w dodatkową infrastrukturę, przy wykorzystaniu paneli solarnych, można prezentować informację pasażerską na dowolnym przystanku, oszczędzając na wymianach rozkładów, prądzie i przyłączach. Urządzenia te w instalacji są znacznie tańsze niż standardowe wyświetlacze w technologii LED.

Transport na życzenie

Celem transportu na żądanie jest efektywna organizacja transportu na obszarach, gdzie regularny transport jest nieopłacalny, terenach podmiejskich oraz wiejskich. Dzięki integracji transportu dedykowanego (np. osób niepełnosprawnych), jakie muszą zapewnić gminy oraz szkolnego można realnie zmniejszyć koszty, zapewnić optymalne wykorzystanie floty i skrócić czasy podróży.

Zarządzanie dworcem

Automatyczne zarządzanie informacją pasażerską na dworcu ma ułatwić podróż pasażerom oraz zapewnić najlepsze wykorzystanie przestrzeni peronów. Dzięki prostej integracji z różnymi przewoźnikami systemem informacji pasażerskiej może zarządzać również wykorzyatniem peronów, kierować pojazdy w odpowiednie miejsca i przekazywać informację do pasażerów.

Mobilny terminal kierowcy

Dzięki integracji urządzeń mobilnych takich jak smartphone i tablet, wdrożenie systemu zarządzania transportem publicznym jest znacznie prostsze, szybsze i tańsze. Dzięki temu mniejsze miasta mogą korzystać z wielu funkcjonalności systemu, który zarządza transportem publicznym choćby w Zurychu czy Londynie.

Autonomiczne pojazdy

Autonomiczne pojazdy w transporcie publicznym to przyszłość. Właśnie dziś jest czas na testowanie i rozwój technologii. Organizacja testów, prezentacji, wdrożenie autonomicznych linii to świetny sposób promocji miasta oraz transportu publicznego, a także zdobycia doświadczenia, które w przyszłości zagwarantuje gotowość do wdrożenia tej technologii w regularny transport miejski.

 

Dowiedz się więcej: sales@trapezegroup.pl / 662-298-700

Smart Transport 2020