System zarządzania komunikacją miejską we Włocławku

by Jul 14, 2023News

Mieszkańcy Włocławka mają powody do zadowolenia. W ich mieście zostało wprowadzone nowoczesne rozwiązanie, które ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej. Dzięki zastosowaniu technologii lokalizacji pojazdu oraz innych nowoczesnych rozwiązań podróżowanie autobusami staje się bardziej komfortowe i wygodne.

Na terenie centrum przesiadkowego we Włocławku zostało zainstalowane 11 nowoczesnych tablic informacji pasażerskiej. Wyświetlane są na nich informacje dotyczące przyjazdów i odjazdów pojazdów komunikacji miejskiej i podmiejskiej w czasie rzeczywistym. Ponadto, pasażerowie mogą skorzystać z wirtualnych tablic, które wyświetlają się na ekranach ich telefonów po zeskanowaniu kodu QR umieszczonego na przystanku.

Dzięki monitoringowi lokalizacji na podstawie GPS, który został zastosowany w 60 pojazdach komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą śledzić, gdzie aktualnie znajduje się ich autobus, bez wychodzenia z domu. Informacja ta pozwala również na generowanie informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym dla każdego przystanku w mieście.

Panel zarządzania komunikacją miejską i informacją pasażerską umożliwia dyspozytorowi generowanie ogłoszeń tekstowych i zapowiedzi głosowych. Kierowane są do tablic na centrum przesiadkowym. Ogłoszenia tekstowe dyspozytor może kierować również bezpośrednio do portalu pasażera. Dzięki temu może w prosty i intuicyjny sposób poinformować pasażerów o wszelkich problemach związanych ze zmianami w kursowaniu autobusów. Ułatwia to komunikację z pasażerami i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa.

Wdrożone we Włocławku przez firmę Trapeze Poland rozwiązanie przyczynia się również do poprawy wydajności komunikacji miejskiej. Dyspozytor ma bowiem wgląd do przejazdu każdego z pojazdów i w razie wystąpienia odchyłek od rozkładu jazdy, może zainterweniować i zniwelować problem. Dane o odchyłkach wykorzystywane są również do analizy planowania kolejnych kursów i odjazdów.

Wprowadzenie takich udogodnień w komunikacji miejskiej to ważny krok w kierunku poprawy jakości życia w miastach. Wyzwania związane z zatłoczeniem, zanieczyszczeniem powietrza i strukturą demograficzną społeczeństwa wymagają wprowadzenia nowych technologii i rozwiązań. Przyczynia się to do lepszej jakości życia wszystkich mieszkańców.

W naszym Case Study opisaliśmy wszystkie zrealizowane przez nas projekty, serdecznie zapraszamy do zapoznania się
z przygotowanym przez nas zestawieniem: Kliknij tutaj, aby zapisać się do Case Study.

 

easy-mile-buses
easy-mile-buses