Wyświetlacz e-papierowy w Poznaniu!

by Aug 25, 2020News

Wykorzystujący technologię e-papieru wyświetlacz przystankowy z rozkładem jazdy testować mogą pasażerowie komunikacji miejskiej w Poznaniu. Według Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu to pierwsza taka inicjatywa w kraju.

Trzy miesiące testów

Wyświetlacz przystankowy działający z wykorzystaniem technologii elektronicznego papieru, który imituje zwykły papier przez trzy miesiące będzie dostępny na przystanku pl. Wiosny Ludów w centrum miasta.

Urządzenie wyposażone jest w cztery przyciski funkcyjne, pozwala między innymi na wyświetlanie przystankowych tabliczek rozkładu jazdy, informacji o odjazdach w czasie rzeczywistym oraz emitowanie zapowiedzi głosowych.

ZTM Poznań podkreślił, że testowane rozwiązanie umożliwia zdalny podgląd i aktualizację danych na tablicy. Może zastąpić papierowe rozkłady jazdy, a także tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, łącząc w jednym urządzeniu obie te funkcje. Jak wskazano, wykorzystanie e-papieru pozwala na minimalizację zużycia energii; urządzenie może być zasilane z paneli solarnych.

Czas Trapeze

Firma, która udostępniła urządzenie do testów podała, że takie wyświetlacze działają już w wielu miejscach w Europie i na świecie.

-“Wyświetlacze e-papierowe są niezwykle przyjazną i atrakcyjną formą przedstawienia informacji pasażerom. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić na kosztach energii, ale także na aktualizacji informacji na przystankach – wydruk, dojazd, wymiana tabliczek to naprawdę znaczące koszty dla miasta czy regionu” – powiedział Mikołaj Kwiatkowski, przedstawiciel firmy uczestniczącej w pilotażu rozwiązania w Poznaniu.

-“Mieszkańcy Poznania przetestują kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie; jesteśmy pewni, że pasażerowie chętnie będą z niego korzystali. Cieszymy się, że Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji wybrało nas na partnera tego pilotażu. Wierzę, że cała branża transportu publicznego w Polsce spojrzy dziś na stolicę Wielkopolski” – dodał Kwiatkowski.

Zobaczcie ten wyjątkowy rozkład jazdy na filmie:

 

easy-mile-buses