Zakończyliśmy testy pojazdu autonomicznego!

by Nov 16, 2021News

W dniu 12 listopada autonomiczny bus zakończył kursowanie po głównej alei Cmentarza Łostowickiego w Gdańsku. Był to drugi pilotaż takiego pojazdu, w którym uczestniczyło Trapeze Poland.

Autonomiczny bus przez 30 dni był do dyspozycji odwiedzających Cmentarz Łostowicki. Pilotaż należy uznać za sukces. W ciągu 30 dni przewieziono 2017 pasażerów, wspierając tym samym najbardziej potrzebujących, osoby starsze, które mają problemy z mobilnością.

Projekt nie był łatwy. Na cmentarzu obowiązywał ruch pieszo-samochodowy, który szczególnie w niedzielę, przypominał najbardziej zakorkowane arterie miast. Brak zasad poruszania się, takich jakie obowiązują choćby na ulicach, tworzyły kolejne utrudnienia. Na Cmentarzu nie ma chodników, dla pieszych, pasów ruchu dla pojazdów. Jest aleja, po której poruszają się wszyscy w sposób niezorganizowany – mówi Mikołaj Kwiatkowski z Trapeze Poland – Drugi pilotaż mocno różnił się od pierwszego. Przy zoo, głównym zadaniem była prezentacja technologii, zapoznanie z nią mieszkańców. Na Cmentarzu testowane były już nowinki technologiczne, takie jak omijanie przeszkód i działanie zasady prawej ręki w trybie autonomicznym, a także teleoperacja, czyli nadzorowanie zdalne pojazdu bez operatora na pokładzie.

Prezentacja przyniosła wiele interesujących wniosków, które zostaną przedstawione na kilku zbliżających się wydarzeniach:

  • 03.12.2021 – Webinar: Autonomiczny transport ostatniej mili – Aspekty prawne i pilotaże w Gdańsku, Tallinie i Kongsbergu: LINK
  • 08.12.2021 – SEMINARIUM AV-PL-ROAD: LINK

O Future Mobility w Gdańsku:

W ramach zamówienia publicznego Trapeze Poland wraz z partnerem firmą Roboride Oy dostarczył na potrzeby testów pojazd autonomiczny, zapewniając jego testy i szereg dodatkowych usług. Dodatkowo wyposażono dwa przystanki w wyświetlacze przystankowe w technologii e-papieru. Symulacja transportu przyszłości spotkała się z bardzo dobrymi opiniami i przyniosła wiele interesujących wniosków.

Informacje:

W celu uzyskania dodatkowych informacji o projekcie, poznania możliwości wdrożenia pojazdów autonomicznych i wyświetlaczy e-papierowych prosimy o kontakt: 662-298-799 lub MAIL

REPORTAŻ TVP GDAŃSK

REPORTAŻ TRANSINFO.PL

Konferencja Prasowa z rozpoczęcia:

    easy-mile-buses
    easy-mile-buses
    easy-mile-buses
    easy-mile-buses